O nás

O nás

Organizace ELFIS vznikla jako společnost s ručením omezeným na základě společenské smlouvy z 26.11.1991. Do obchodního rejstříku byla zapsána u Krajského obchodního soudu v Praze 11.12.1991 (oddíl C, vložka 5755) a bylo ji přiděleno IČO 44794932. Živnostenský list získala 28.9.1992, jako předmět podnikání uvedena koupě zboží za účelem dalšího prodeje a výroba, instalace a opravy elektrických strojů
a přístrojů.

Svou činnost zahájila nabídkou komplexního řešení problematiky elektromagnetické kompatibility (EMC), tj. měřením rušení, návrhem a výrobou první řady odrušovacích filtrů. Odtud i obchodní název společnosti, složený z počátečních písmen tohoto produktu: elektrické (EL) filtrační (FI) systémy (S).

Současně byla zahájena spolupráce s renomovanou zahraniční firmou ABB, nejprve v oblasti instalace
a servisu jejích záložních zdrojů elektrické energie (UPS), později obchodním zastupováním v rámci ČR.

Prvním sídlem organizace ELFIS se staly pronajaté prostory v Malešicích na adrese Troilova 20, 108 00 Praha 10, od roku 1996 sídlí ve vlastním objektu ve Vysočanech na adrese Kolmá 10, 190 00 Praha 9. V roce 2000 byly na dvoře objektu přistavěny další montážní a skladovací prostory.

Aktivity organizace ELFIS se postupně rozšiřovaly oběma směry. Obchodní činnost se záložními zdroji UPS (ABB, později SOLA, BEST POWER, INVENSYS, EATON, LEGRAND-INFORM) byla doplněna prodejem motorgenerátorů (EUROSYSTEMS), frekvenčních měničů (FUJI, HITACHI, OMRON, SIEMENS, TOSHIBA, YASKAWA), průtokoměrů (INTRA AUTOMATION) a hladinoměrů (MAGNETROL).

Výroba odrušovacích filtrů řady ELF byla postupně rozšířena o filtry sinusové, výrobu tlumivek motorových, síťových, kompenzačních a stejnosměrných a výrobu komplexních odrušovacích bloků (odrušovací filtr s tlumivkou na vstupu nebo výstupu) pod značkové frekvenční měniče, uvedené v předchozím odstavci. Na zakázku byla vyvinuta a vyrobena řada produktů průmyslové elektroniky (nabíječe, přepěťové ochrany, stabilizátory, usměrňovače, zdroje atd.).

V roce 2008 převzala organizace ELFIS aktivity a závazky sesterské organizace ELFIS-T a vyrábí tyristorové regulátory a spínače elektrického výkonu řady ELFISTOR a střídače řady ELFISTAT ZZ. Tyto produkty jsou rovnocennou náhradou výrobků bývalého ČKD Polovodiče, regulátorů NOCONTA
a NOREG a záskokových střídačů TYRISTAT-ZZ.

 

POLITIKA KVALITY

Úvod

ELFIS spol. s r.o. je společností se specializací na vlastní vývoj, výrobu a servis zařízení průmyslové elektroniky. Naše činnost zahrnuje širokou škálu produktů a služeb, které jsou navrženy a vyráběny s důrazem na nejvyšší standardy kvality a spokojenost zákazníka.

 

Předmětem naší činnosti je:

  1. Vlastní vývoj, výroba a servis zařízení průmyslové elektroniky:
  1. Prodej nakupovaného zboží:

 

Politika kvality

S vazbou na stanovený kontext a aspekty firmy je politika kvality prosazována ve vztahu k:

Zaměstnancům:

Zákazníkům:

Dodavatelům:

Finančním zdrojům:

Tyto body jsou integrovány do celého systému kvality a přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům firmy ELFIS. Jsou klíčové pro zajištění úspěchu a udržitelnosti organizace v souladu s normou ISO 9001:2015.